Skip to content

6633 Black Horse PikeEgg Harbor Township, NJ 08234

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 1, 2025

Property Information

Block1903
Lot2
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9D

Building Details

Building Class---
DescriptionVET HOSPITAL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$180,000
20%
Improvement Value:$720,000
80%
Total Assessment$900,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$30,186+0.2%
2024$30,132-0.4%
2023$30,258+1.8%
2022$29,709+2.8%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$2,277,087

To:

DeedBook 15260, Page 34267Recorded7/6/2022

Property Sale

Sale
$2,258,720

To:

DeedBook 15079, Page 52068Recorded8/30/2021

Property Sale

Sale
$185,000

To:

DeedBook 6926, Page 72730