Skip to content

6318 Black Horse PikeEgg Harbor Township, NJ 08234

Commercial

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Feb 20, 2025

Property Information

Block1301
Lot35
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page5

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage6.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$536,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$536,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,358+0.2%
2024$9,341-0.4%
2023$9,380+1.8%
2022$9,210+2.8%
Property History
Sales4

Property Sale

SaleMulti
$950,000

To:

DeedBook 15183, Page 10055Recorded3/8/2022

Property Sale

Sale
$160,000

From:

To:

DeedBook 14193, Page 5926Recorded1/27/2017

Property Sale

Sale
$25,000

To:

DeedBook 5448, Page 151

Property Sale

Sale
$25,000
DeedBook 5313, Page 235