Skip to content

6736 Black Horse PikeEgg Harbor Township, NJ 08234

Commercial

Last Sale Price
$1,600,000
Last Sale Date
Oct 10, 2006

Property Information

Block2005
Lot3
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9

Building Details

Building Class---
Description1SM RETAIL
Dwellings1
ZoningRCD
Sq Footage---
Acreage1.85

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$555,000
99%
Improvement Value:$5,000
1%
Total Assessment$560,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,782+0.2%
2024$18,749-2.0%
2023$19,130+1.8%
2022$18,783-40.0%
Property History

Property Sale

Sale
$1,600,000

To:

DeedBook 12458, Page 4131