Skip to content

6726 Black Horse PikeEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1970
Commercial

Last Sale Price
$650,000
Last Sale Date
Sep 15, 2021

Property Information

Block2005
Lot1
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9

Building Details

Building Class---
Description1SCB RETAIL
Dwellings1
ZoningRCD
Sq Footage---
Acreage1.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$381,000
47%
Improvement Value:$429,000
53%
Total Assessment$810,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$27,167+0.2%
2024$27,119-0.4%
2023$27,232+1.8%
2022$26,738+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$650,000

To:

DeedBook 15110, Page 61911

Property Built

Built

Year Built: 1970