Skip to content

27 Duboise AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1930
Apartment

Last Sale Price
$165,000
Last Sale Date
Oct 28, 2022

Property Information

Block2110
Lot4
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9A

Building Details

Building Class16
Description2SF1G APARTMENT
Dwellings1
ZoningR2
Sq Footage2,300
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,200
14%
Improvement Value:$194,500
86%
Total Assessment$225,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,570+0.2%
2024$7,556+3.0%
2023$7,338+1.9%
2022$7,200+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$165,000

To:

DeedBook 15368, Page 69293

Property Built

Built

Year Built: 1930