Skip to content

8 Noahs RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 8, 2003

Property Information

Block2113
Lot1
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page16

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningRCD
Sq Footage1,271
Acreage0.72

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$26,300
20%
Improvement Value:$106,300
80%
Total Assessment$132,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,447+0.2%
2024$4,439-0.4%
2023$4,458+1.8%
2022$4,377+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955