Skip to content

115 Meyers AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 6, 2023

Property Information

Block1048
Lot108
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9

Building Details

Building Class16
Description1SCB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,248
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$27,200
21%
Improvement Value:$105,300
79%
Total Assessment$132,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,941+0.2%
2024$3,934-0.4%
2023$3,950+1.8%
2022$3,879+2.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$38,100

To:

DeedBook 6916, Page 69116

Property Sale

Sale
$50,000

To:

DeedBook 5496, Page 5

Property Built

Built

Year Built: 1960