Skip to content

618 London Court IiEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2007

Last Sale Price
$224,900
Last Sale Date
Oct 1, 2008

Property Information

Block2118
Lot15
QualifierC0618
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page16

Building Details

Building Class37
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,796
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$17,500
9%
Improvement Value:$177,300
91%
Total Assessment$194,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,534+0.2%
2024$6,522-0.4%
2023$6,549+1.8%
2022$6,430+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$224,900

To:

Sq Ft1,796DeedBook 12911, Page 81769

Property Built

Built

Year Built: 2007