Skip to content

633 London Court IiEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2008

Last Sale Price
$226,900
Last Sale Date
May 2, 2008

Property Information

Block2118
Lot15
QualifierC0633
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page16

Building Details

Building Class37
Description2SF-CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,644
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$17,500
12%
Improvement Value:$131,700
88%
Total Assessment$149,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,004+0.2%
2024$4,995-0.4%
2023$5,016+1.8%
2022$4,925+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$226,900

To:

Sq Ft1,644DeedBook 12871, Page 57557

Property Built

Built

Year Built: 2008