Skip to content

645 London Court IiEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2014

Last Sale Date
Jul 13, 2018

Property Information

Block2118
Lot15
QualifierC0645
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page16

Building Details

Building Class37
Description1SF CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,322
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$17,500
10%
Improvement Value:$164,300
90%
Total Assessment$181,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,098+0.2%
2024$6,087-0.4%
2023$6,112+1.8%
2022$6,001+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2014