Skip to content

658 London Court IiEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2014

Owner
---
Last Sale Price
$272,000
Last Sale Date
Apr 25, 2025

Property Information

Block2118
Lot15
QualifierC0658
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page16

Building Details

Building Class37
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,322
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$17,500
11%
Improvement Value:$140,500
89%
Total Assessment$158,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,299+0.2%
2024$5,290-0.4%
2023$5,312+1.8%
2022$5,216+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$272,000
Sq Ft1,322DeedBook 15749, Page 19989Recorded6/3/2025

Property Sale

Sale
$272,000

To:

Sq Ft1,322DeedBook 15769, Page 19989

Property Sale

Sale
$230,000
Sq Ft1,322DeedBook 15367, Page 69119Recorded12/29/2022

Property Sale

Sale
$181,000

From:

To:

Sq Ft1,322DeedBook 13771, Page 36270Recorded6/27/2014

Property Built

Built

Year Built: 2014