Skip to content

5 London CourtEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1980

Last Sale Date
Mar 15, 2023

Property Information

Block2204
Lot7
QualifierC0005
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page16

Building Details

Building Class35
Description1SF 2BRD 1159SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,134
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$10,000
11%
Improvement Value:$85,200
89%
Total Assessment$95,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,943-7.7%
2024$3,187-0.4%
2023$3,201+1.8%
2022$3,143+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1980