Skip to content

126 London CourtEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1983

Last Sale Price
$150,000
Last Sale Date
Jan 4, 2023

Property Information

Block2204
Lot7
QualifierC0126
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page16

Building Details

Building Class35
Description2SF 2BR 1328SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,324
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$10,000
11%
Improvement Value:$81,200
89%
Total Assessment$91,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,059+0.2%
2024$3,053-0.4%
2023$3,066+1.8%
2022$3,011+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$150,000

To:

DeedBook 15401, Page 10851

Property Built

Built

Year Built: 1983