Skip to content

134 London CourtEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1982

Owner
---
Last Sale Price
$175,000
Last Sale Date
Nov 4, 2025

Property Information

Block2204
Lot7
QualifierC0134
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page16

Building Details

Building Class35
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,000
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$10,000
12%
Improvement Value:$73,600
88%
Total Assessment$83,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,804+0.2%
2024$2,799-0.4%
2023$2,811+1.8%
2022$2,760+2.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$175,000
Sq Ft1,000DeedBook 15839, Page 47596Recorded12/15/2025

Property Sale

Sale
$175,000

To:

Sq Ft1,000DeedBook 15839, Page 47596

Property Built

Built

Year Built: 1982