Skip to content

103 Tiffany LaneEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2000

Last Sale Price
$190,000
Last Sale Date
Aug 1, 2017

Property Information

Block2506
Lot2
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage2,328
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,300
23%
Improvement Value:$159,900
77%
Total Assessment$208,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,983+0.2%
2024$6,971-0.4%
2023$7,000+1.8%
2022$6,873+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$190,000

To:

Sq Ft2,328DeedBook 14295, Page 47941

Property Sale

Sale
$295,000
DeedBook 12077, Page 73088

Property Sale

Sale
$162,650
DeedBook 6755, Page 83

Property Built

Built

Year Built: 2000