Skip to content

113 Tiffany LaneEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2000

Last Sale Price
$235,500
Last Sale Date
Apr 12, 2019

Property Information

Block2506
Lot7
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage2,678
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,000
19%
Improvement Value:$207,000
81%
Total Assessment$255,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,553+0.2%
2024$8,537-0.4%
2023$8,573+1.8%
2022$8,418+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$235,500

To:

DeedBook 14595, Page 20864

Property Sale

Sale
$194,358

To:

DeedBook 6836, Page 38681

Property Built

Built

Year Built: 2000