Skip to content

124 Peach Tree LaneEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2003

Last Sale Price
$225,199
Last Sale Date
May 28, 2003

Property Information

Block2612
Lot4
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG3
Sq Footage2,228
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$49,800
21%
Improvement Value:$186,000
79%
Total Assessment$235,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,909+0.2%
2024$7,895-0.4%
2023$7,928+1.8%
2022$7,784+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$225,199

To:

Sq Ft2,228DeedBook 7515, Page 78369

Property Built

Built

Year Built: 2003