Skip to content

124 Azalea LaneEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2001

Last Sale Price
$193,133
Last Sale Date
Oct 15, 2001

Property Information

Block2613
Lot4
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG3
Sq Footage2,036
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$49,700
22%
Improvement Value:$181,100
78%
Total Assessment$230,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,741+0.2%
2024$7,727-0.4%
2023$7,760+1.8%
2022$7,619+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$193,133

To:

Sq Ft2,036DeedBook 7076, Page 34012

Property Built

Built

Year Built: 2001