Skip to content

103 Daphne RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2004

Last Sale Price
$265,000
Last Sale Date
Dec 31, 2013

Property Information

Block2712
Lot7
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page11

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,012
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,100
16%
Improvement Value:$236,600
84%
Total Assessment$281,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,448+0.2%
2024$9,431-0.4%
2023$9,471+1.8%
2022$9,299+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$265,000

From:

To:

Sq Ft3,012DeedBook 13704, Page 1830Recorded1/10/2014

Property Sale

Sale
$395,000
DeedBook 12149, Page 3519

Property Sale

Sale
$279,155
DeedBook 7855, Page 98013

Property Built

Built

Year Built: 2004