Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Alder Avenue(Block 2902 Lot 13)Egg Harbor Township, NJ 08234
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 10, 2010
Property Information
Block2902
Lot13
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page11
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage---
Acreage14.58
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$58,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$58,400
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $1,959 | +0.2% |
| 2024 | $1,955 | -0.4% |
| 2023 | $1,963 | +1.8% |
| 2022 | $1,928 | +2.8% |
Property History
No events match the selected filters.