Skip to content

322 Blossom CircleEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2002

Last Sale Price
$284,500
Last Sale Date
Dec 2, 2019

Property Information

Block2923
Lot12
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page11

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,064
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,000
16%
Improvement Value:$217,800
84%
Total Assessment$257,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,647+0.2%
2024$8,631-0.4%
2023$8,667+1.8%
2022$8,510+2.8%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$284,500

To:

Sq Ft2,064DeedBook 14714, Page 62949

Property Sale

Sale
$355,000
DeedBook 12175, Page 13523

Property Sale

Sale
$295,500
DeedBook 7772, Page 65901

Property Built

Built

Year Built: 2002