Skip to content

13 Poppy RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2006

Last Sale Price
$331,475
Last Sale Date
Sep 29, 2006

Property Information

Block3324
Lot67
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,389
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$61,400
21%
Improvement Value:$226,800
79%
Total Assessment$288,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,416+0.2%
2024$9,399-0.4%
2023$9,439+1.9%
2022$9,263+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$331,475

To:

Sq Ft2,389DeedBook 12454, Page 2499

Property Built

Built

Year Built: 2006