Skip to content

35 Marigold CircleEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2007

Last Sale Price
$328,200
Last Sale Date
Nov 29, 2006

Property Information

Block3323
Lot148
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,406
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$62,900
24%
Improvement Value:$194,600
76%
Total Assessment$257,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,637+0.2%
2024$8,621-0.4%
2023$8,657+1.8%
2022$8,500+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2007

Property Sale

Sale
$328,200

To:

Sq Ft2,406DeedBook 12504, Page 23068