Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Fieldcrest Road(Block 3901 Lot 4)Egg Harbor Township, NJ 08234
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 29, 2023
Property Information
Block3901
Lot4
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17
Building Details
Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage11.45
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$52,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$52,200
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $1,751 | +0.2% |
| 2024 | $1,748 | -0.4% |
| 2023 | $1,755 | +1.8% |
| 2022 | $1,723 | +2.8% |
Property History
No events match the selected filters.