Skip to content

6 Sugarberry RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2002

Last Sale Price
$178,340
Last Sale Date
Aug 12, 2002

Property Information

Block3905
Lot15
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage2,745
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$46,100
20%
Improvement Value:$182,100
80%
Total Assessment$228,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,654+0.2%
2024$7,640-0.4%
2023$7,672+1.8%
2022$7,533+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$178,340

To:

Sq Ft2,745DeedBook 7284, Page 74791

Property Built

Built

Year Built: 2002