Skip to content

4 Sugarberry RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2002

Last Sale Price
$280,000
Last Sale Date
Nov 18, 2019

Property Information

Block3905
Lot16
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage2,890
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,000
14%
Improvement Value:$241,000
86%
Total Assessment$280,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,391+0.2%
2024$9,374-0.4%
2023$9,414+1.8%
2022$9,243+5.7%
Property History

Property Sale

Sale
$280,000

To:

DeedBook 14707, Page 60581

Property Sale

Sale
$265,000

To:

DeedBook 7196, Page 37353

Property Built

Built

Year Built: 2002

Property Sale

Sale
$110,000

To: