Skip to content

141 Bonita DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1997

Last Sale Price
$227,000
Last Sale Date
Jun 28, 2019

Property Information

Block4007
Lot96
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage1,424
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$54,500
26%
Improvement Value:$154,600
74%
Total Assessment$209,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,013+0.2%
2024$7,001-0.4%
2023$7,030+1.8%
2022$6,902+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$227,000

To:

DeedBook 14632, Page 34634

Property Sale

Sale
$300,000

To:

DeedBook 12226, Page 34576

Property Sale

Sale
$154,900

To:

Property Built

Built

Year Built: 1997

Property Sale

Sale
$36,000

To: