Skip to content

29 La Costa DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1995
Other Exempt

Last Sale Price
$190,175
Last Sale Date
Sep 15, 1995

Property Information

Block4008
Lot153
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage2,044
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$54,700
22%
Improvement Value:$192,500
78%
Total Assessment$247,200

Sale
$190,175

To:

Sq Ft2,044DeedBook 5864, Page 225

Property Built

Built

Year Built: 1995