Skip to content

103 Glenrock RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2004

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 8, 2017

Property Information

Block4106
Lot6
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,516
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,000
19%
Improvement Value:$202,900
81%
Total Assessment$249,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,382+0.2%
2024$8,367-0.4%
2023$8,402+1.8%
2022$8,249+2.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$273,275
DeedBook 7840, Page 93071

Property Built

Built

Year Built: 2004

Property Sale

Sale
$500,000
DeedBook 7581, Page 15996