Skip to content

112 Genoa AvenuePleasantville, NJ 08232

Built 1906

Last Sale Date
Dec 4, 2015

Property Information

Block4204
Lot13
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page15A

Building Details

Building Class28
Description2SF
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,147
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$16,400
26%
Improvement Value:$47,900
74%
Total Assessment$64,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,907+0.2%
2024$1,903-0.5%
2023$1,912+2.1%
2022$1,873+3.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1906