Skip to content

7015 Black Horse PikePleasantville, NJ 08232

Public Property

Last Sale Price
$282,000
Last Sale Date
May 4, 1989

Property Information

Block4210
Lot2
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page15A

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$41,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$41,100

Tax History

YearProperty taxesChange
1993$853+2.4%
1992$833+1.6%
1991$820+8.6%
1990$755
Property History

Property Sale

Sale
$282,000

To:

DeedBook 4901, Page 346