Skip to content

4 Ships DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1965

Last Sale Date
Dec 4, 2015

Property Information

Block5003
Lot13
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page22B

Building Details

Building Class16
Description1SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,094
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,300
35%
Improvement Value:$82,500
65%
Total Assessment$127,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,286+0.2%
2024$4,279-0.4%
2023$4,297+1.8%
2022$4,219+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1965