Skip to content

222 Fisler AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1972

Last Sale Date
Aug 26, 2021

Property Information

Block504
Lot13
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page4B

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,248
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,800
31%
Improvement Value:$76,700
69%
Total Assessment$110,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,706+0.2%
2024$3,700-0.4%
2023$3,715+1.8%
2022$3,648+2.8%
Property History
Sales1Foreclosures1

Property Sale

Sale
$0

Foreclosure Case F-016248-19

Closed
Type: Residential Mortgage Foreclosure
Disposition: Dismissed Rule 1

Property Built

Built

Year Built: 1972