Skip to content

236 Alder AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Last Sale Date
Aug 5, 2022

Property Information

Block5101
Lot117
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page18

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$34,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$34,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2023$1,170+1.8%
2022$1,149+2.8%
2021$1,117+2.2%
2020$1,093+0.4%
Property History

No events match the selected filters.