Skip to content

1121 Ocean Hts AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Last Sale Date
Aug 8, 2024

Property Information

Block5101
Lot134
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page18

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.81

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$33,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,120+0.2%
2024$1,118-0.4%
2023$1,123+1.8%
2022$1,103+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0