Skip to content

2027 Ocean Hts AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 31, 1996

Property Information

Block5210
Lot7
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page18

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningNB
Sq Footage---
Acreage0.92

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$110,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$110,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,703+0.2%
2024$3,696-0.4%
2023$3,712+1.8%
2022$3,644+2.8%
Property History

No events match the selected filters.