Skip to content

2029 Ocean Hts AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 31, 1996

Property Information

Block5210
Lot8
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page18

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningNB
Sq Footage---
Acreage2.44

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$165,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$165,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,537+0.2%
2024$5,528-0.4%
2023$5,551+1.8%
2022$5,450+2.8%
Property History

No events match the selected filters.