Skip to content

35 Deidre DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1980

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 11, 2018

Property Information

Block5303
Lot6
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage2,217
Acreage0.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,400
24%
Improvement Value:$162,700
76%
Total Assessment$215,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,214+0.2%
2024$7,202-0.4%
2023$7,232+1.8%
2022$7,100+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$115,000
DeedBook 5715, Page 250

Property Built

Built

Year Built: 1980