Skip to content

Mill Road (Basin)Egg Harbor Township, NJ 08234

Vacant Land

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Aug 9, 2006

Property Information

Block5401
Lot24
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage---
Acreage76.88

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$95,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$95,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,206+0.2%
2024$3,201-0.4%
2023$3,214+1.8%
2022$3,156+2.8%
Property History

No events match the selected filters.