Skip to content

108 Garnett LaneEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2005

Last Sale Price
$272,000
Last Sale Date
Dec 3, 2009

Property Information

Block5417
Lot5
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage2,361
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$48,000
19%
Improvement Value:$208,600
81%
Total Assessment$256,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,606+0.2%
2024$8,591-0.4%
2023$8,627+1.8%
2022$8,470+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$272,000

To:

Sq Ft2,361DeedBook 13084, Page 84050

Property Sale

Sale
$265,990
DeedBook 12142, Page 540

Property Built

Built

Year Built: 2005