Skip to content

3 Jackson DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2005

Last Sale Price
$266,290
Last Sale Date
Jul 8, 2005

Property Information

Block5417
Lot11
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage2,361
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$48,600
20%
Improvement Value:$189,200
80%
Total Assessment$237,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,976+0.2%
2024$7,962-0.4%
2023$7,995+1.8%
2022$7,850+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$266,290

To:

Sq Ft2,361DeedBook 12087, Page 77646

Property Built

Built

Year Built: 2005