Skip to content

321 Reynolds RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2003

Last Sale Price
$220,000
Last Sale Date
Jan 31, 2012

Property Information

Block5422
Lot15
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage2,000
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$48,000
22%
Improvement Value:$169,000
78%
Total Assessment$217,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,278+0.2%
2024$7,265-0.4%
2023$7,296+1.8%
2022$7,163+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$220,000

To:

Sq Ft2,000DeedBook 13387, Page 6668

Property Sale

Sale
$205,390
DeedBook 7646, Page 1968

Property Built

Built

Year Built: 2003