Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
1 Milroy Road (Basin)Egg Harbor Township, NJ 08234
Vacant Land
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Dec 9, 2005
Property Information
Block5422
Lot25
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17
Building Details
Building Class---
DescriptionCLUBHOUSE
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage---
Acreage3.39
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$25,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$25,400
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $852 | +0.2% |
| 2024 | $850 | -0.4% |
| 2023 | $854 | +1.8% |
| 2022 | $838 | +2.8% |
Property History
No events match the selected filters.