Skip to content

3324 Bargaintown RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 23, 2021

Property Information

Block5505
Lot20
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page16

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage13.66

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$511,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$511,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,166+0.2%
2024$17,135+35.5%
2023$12,644+1.8%
2022$12,415+2.8%
Property History
Sales3

Property Sale

SaleMulti
$550,000

To:

Sq Ft2,702DeedBook 14895, Page 60047Recorded11/23/2020

Property Sale

Sale
$962,205

To:

DeedBook 12665, Page 70887

Property Sale

Sale
$650,000

To:

DeedBook 11962, Page 23364