Skip to content

3354 Bargaintown RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 6, 2020

Property Information

Block5505
Lot9
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page22

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,382
Acreage3.43

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$77,900
48%
Improvement Value:$85,700
52%
Total Assessment$163,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,487+0.2%
2024$5,477-0.4%
2023$5,500+1.8%
2022$5,400+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955