Skip to content

1 Aspen LaneEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 2, 2011

Property Information

Block5509
Lot7
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page22C

Building Details

Building Class16
Description1SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,664
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$48,100
21%
Improvement Value:$179,200
79%
Total Assessment$227,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,374+0.2%
2024$7,360-0.4%
2023$7,392+1.9%
2022$7,253+2.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965