Skip to content

215 Sherwood DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1972

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 21, 2004

Property Information

Block5603
Lot7
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage2,357
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$74,900
31%
Improvement Value:$166,800
69%
Total Assessment$241,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,107+0.2%
2024$8,092-0.4%
2023$8,126+1.8%
2022$7,979+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1972