Skip to content

201 Sherwood DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1975

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 1, 1996

Property Information

Block5604
Lot1
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage1,854
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$75,900
37%
Improvement Value:$129,600
63%
Total Assessment$205,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,892+0.2%
2024$6,880-0.4%
2023$6,909+1.8%
2022$6,784+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1975