Skip to content

641 Zion RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1975

Last Sale Price
$138,000
Last Sale Date
May 20, 1999

Property Information

Block5604
Lot8
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23K

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage1,794
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$68,100
35%
Improvement Value:$125,500
65%
Total Assessment$193,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,493+0.2%
2024$6,482-0.4%
2023$6,509+1.8%
2022$6,391+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$138,000

To:

Sq Ft1,794DeedBook 6490, Page 236

Property Built

Built

Year Built: 1975