Skip to content

203 Central AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1930

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 20, 1998

Property Information

Block5610
Lot2
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description1SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage936
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$44,700
41%
Improvement Value:$64,500
59%
Total Assessment$109,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,663+0.2%
2024$3,656-0.4%
2023$3,671+1.8%
2022$3,605+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1930